Kto podľa vás zabil Doctora v obleku astroanuta?

Adric (6722 | 20%)
River (6801 | 20%)
Rory (6706 | 20%)
Amy (6856 | 20%)
Doktor (6797 | 20%)

Chcete ešte SK titulky na klasického Doktora

Netreba (13570 | 33%)
Áno (13560 | 33%)
Možno neskôr (14077 | 34%)

Odpovede na najčastejšie otázky z The Big Bang

Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Ok, takže The Big Bang bolo fantastické a chytré Doctor Who finále ale tiež pomerne zložité na pochopenie. Takže tu je stručný obsah toho čo sa stalo. Aby ste to dobre pochopili je tiež podstatné poznať všetky zákonitosti z The Eleventh Hour a Flesh and Stone. 60% percent čo tu napíšem som si istý a menej istý som si ostatným (hlavne čo sa týka osudu Roryho ako Autona). Takže sedíte pohodlne? Poďme na to....
Ako Doctor utiekol z Pandoricy?

Rory ho pustil. Jednoduché!

Ok, možno nie až tak jednoduché. Rory mohol pustiť Doctor len vtedy ak mu to Doctor povedal a tým pádom sa už musel Doctor odtiaľ nejako dostať.

Táto otázka je veľmi záludná, pretože si myslia že Doctor sa najskôr musel dostať z Pandoricy aby mohol povedať Rorymu nech ho pustí, ale nemohol mu to povedať keď bol stále tam. Smutné však je, že sa mýlia. Možno to môžte nazvať cheatovaním, ale nie je dôvod aby sa toto v DW vesmíre nemohlo stať. Ak máte stroj času môžte sa ním vrátiť a zachrániť samých seba. V Star Treku to volali Predestinaiton Paradox a veľký paradox to aj je, no neznamená to že sa to nemôže stať.
 
Mám tu aj zopár podobných príkladov z DW, len menej do oči bijúcich. Time Crash je jedným z nich - 10 Doctor zachráni TARDIS, rpetože keď bol 5. videl sa ako to spraví. Ďalej Blink - jediný spôsob ako Doctor vedel čo má hovoriť je transcript od Sally Sparrow ktorá ho až neskôr videla ako to hovorí na DVD. Dokonca aj v starých sériach je pár podobných vecí.

Ďalej môžte tvrdiť že Doctor nemôže prechádzať skrz svoju časovú líniu pretože to môže narobiť veľa šarapaty - pozrime sa na Father's Day.

Ale v tomto príbehu vesmír kolabuje a všetko je stratené. Za týchto podmienok je normálne že Doctor poruší pár pravidiel, pretože vie že aj ak by to ešte nejak pokazil nemôže to byť horšie ako koniec vesmíru.

Timey-wimey, woobley-boobley!
 
Ako to že sa Pandorica tak ľahko otvorila?

O to ide vo väzeniach. Musíte byť schopný ich otvoriť z vnoku aby ste do nich niekoho strčili. Musia byť len uzavreté z vnútra. Doctor sa v Pandorica Opens rozhodol že to neotvorí, pretože nevie čo v tom je a nie preto že to nemohol otvoriť.
 

Prečo River narazila do steny keď sa snažila ujsť z TARDIS?

Dobrá otázka. Keď TARDIS začínala explodovať, Doctor povedal River že ak odíde tak sa motory vypnú. Preto ten "Silence" musel zabezpečiť aby sa z nej nemohla dostať. A kto je Silence sa dozvieme v ďalšej sérii.
 
Prečo Dalek strelou nezabil Doctora?

Keď Doctor odchádzal zo strechy povedal že Dalek potrebuje 4 a pol minúty na poriadne smrteľné nabitie. A Dalek ho postrelil sotva po 2 minútach takže to ešte nebolo smrteľné.
 
Prečo Amy nevybuchla keď sa dotkla mladej Amy (Tak ako Sonický)?

Pre tých ktorý nevedia týka sa to Father's Day. V podstate tam bola myšlienka že keď sa dve rovanké veci dotknú v jednej časovej línie v inom bode tak sa vypustí množstvo energie

Ale v tomto prípade nie sú stará Amy a mladá ten istý objekt. Stará Amy je z vesmíru s hviezdami a mladá z toho bez nich. V žiadnom bode teda nie je jasné že mladá Amy sa v budúcnosti stane tou druhou starou Amy.
 
Ťažšia otázka prečo sa to nestalo Doctorovi. On sa predsa dotkol toho istého ja.

Krátka odpoveď je že sa to nikdy Doctorovi Nestalo. Doctor sa dotkol svojich verzíí v starých multi-Doctorovských častiach a nikdy neexplodoval. Páni Času sú zrejme imúnny.
 
Prečo si Amy a Rory nepamätali Dalekov?

Niektorý ľudia si myslia že to je kvôli trhline ktorú mala Amy v izbe, ale v tom prípade by ich Rory poznal. Ale v Flesh and Stone Doctor jasne povedal že Dalekovia zo Stolen Earth (a Cybermeni z The Next Doctor) spadli do trhliny a boli odstránení z času. Teda nik si ich nepamätá - tým pádom to znamená reset toho že ľudia poznali emzákov.
 
 
Ako vlastne tieto trhliny fungujú?

Skvelá otázka v The Big Bang sa o tom veľa dozvieme.

Trhliny boli vytvorené explóziou TARDIS ktorá tým pádom že je stroj času nastala v každom momente histórie.

Byť blízko trhliny je niekedy nebezpečé pretože svetlo z trhliny vás môže vymazať z histórie. Ale neznamená to že zmiznú všetky vaše činy!! Tie zostanú len si vás nikto nebude pamätať.
 
Teda Dalekovia aj Cybermeni boli na Zemi no nik si to nepamätá.
 
Trhliny však nerobia len toto. Vo Vampires in Venice spomínali že cez niektoré videli iné svety. Takže možno trhlina dokázala spájať niektoré lokácie.
 
Prečo boli Amyine spomienky dôležité?

Amy bola špeciálna kvôli tomu že dlho žila s trhlinou. Ako Doctor povedal, vesmír sa jej vlieval do hlavy. To spravilo jej spomienky neuveriteľne silné. V podstate to zmenilo jej hlavu na obchod z realitami. Keď si na niečo spomenula, pamätala si aj formu toho.

Teda keď Aliancia pozbierala jej spomienky a vytovrila repliku Roryho tak ten si pamätal aj svoje spomienky až kým nezomrel.

Podobne ako mladá Amy tým že videla hviezdy.
 
Vďaka tomu Amy mohla vrátiť späť svojich rodičov. A je to dôležitý bod, pretože ukazuje že Veľký Tresk II nezničil efekt trhlín. Ak by to spravil Amy by nemusela spraviť nič a jej rodičia by sa sami vrátili. Namiesto toho jej Doctor snažil povedať aby si spomenula hlavne na neho a na nich. Oni a aj Rory sa vrátili len vďaka jej spomienkam keď sa resetoval vesmír. Všetko ostatné čo požrali trhliny zostalo v nich.
 
Takže Anjeli nie sú späť?

Správne. Amy ich totiť nepriviezla späť.
 
Takže čo sa stalo s trhlinami? Uzavreli sa?

Áno aj nie. Sami sme videli že ako sa Doctor približoval k explózii v jeho vlastnej časovej línii tak sa trhliny zväčšovali. Ako nastával reset pomaly sa zvmenšovali, ale to neznamená že nemohli existovať určitý čas. Moment kedy sa zatvorili nie je totiž totožný s tým kedy sa otvorili.
 
V podstate do dokazuje moment druhého Doctora z Flesh and Stone ktorý dokazuje že vesmír z pred-Pandoricou a po nej je identický. Explózia a jej vyriešenie je teda fixný bod v čase

Takež v jeden časovej línii sa trhliny otvorili, pohltili veci a znovu sa zatvorili, ale vesmír sa nezničil.
 
Takže stalo sa vôbec niečo z tejto série?

Všetko! Keď sa trhliny zatvorili je to akoby bol Doctor vymazaný, všetky jeho činy ostali  ale nik si ho nepamätá. Všetci (okrem River) zabudli naň až kým ho Amy nepriviezla späť.
 
Prečo bol Doctor vymazaný?

Vletel do explózie, ktorá vymzavala veci. V podstate akoby spadol do jednej z trhlín. V podstate sa mu stalo to čo Rorymu akurát bol nejako schopný vrátiť sa po svojej časovej línii a presvedčiť Amy aby si naň spomenula.
 

Takže ako Amy priviezla Doctora späť?

Tak isto ako priviezla späť Roryho a rodičov. Doctor jej vymyslel ten rým: Niečo modré, niečo požičané a použil to ako spúšť.... Vedel že si raz vezme Roryho a tak dúfal že jej ten rým niečo pripomenie a ešte k tomu sa tam ako katalyzátor zjavila River.
 
Prečo si River stále pamätá Doctora?

Prekliate dobrá otázka. To môže veľmi záležať na tom kto vlastne River je. Vo Flesh and Stone spomínal že ten kto cestuje časom je akosi iný. Takže možno aj preto

Ďalšie možné vysvetlenie je že si ho chcela zapamätať. Presne tak ako Amy v Cold Blood tej sa to však nepodarilo.Pfu.

Takže tuto máte. Stavím sa že vás trochu zabolela hlava ale všetko pekne dáva zmysel. Holt pri Doctorovi teraz bude treba aj rozmýšľať keď je prei kormidle Veľký Moffat ale je to sakramentksy úžasné.

PS. Tom dúfam že som na niečo odpovedal.
05.07.2010 12:41:52
Tardis
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Comiing soon
Download
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky (Maťo)
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky(Maťo)
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky(Maťo)
Copyright © 2008-2009 Maťo
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one