Kto podľa vás zabil Doctora v obleku astroanuta?

Adric (6722 | 20%)
River (6801 | 20%)
Rory (6706 | 20%)
Amy (6856 | 20%)
Doktor (6797 | 20%)

Chcete ešte SK titulky na klasického Doktora

Netreba (13570 | 33%)
Áno (13560 | 33%)
Možno neskôr (14077 | 34%)

II. Podrobná recenze – 05e03 Vítězství Daleků

II. Podrobná recenze – 05e03 Vítězství Daleků - obrázek

II. Podrobná recenze – 05e03 Vítězství Daleků - obrázek

Na konci předešlé epizody Dr.Who volal Doktorovi jeho dávný přítel Winston Churchill a tak se vydává společně s Amy, která si už převlékla pyžamo (nejlepší oblečení na cestování po vesmíru již od Stopařova průvodce po galaxii a Vánočního speciálu s 10. doktorem), přímo do centra dění 2. světové války.Můžete se těšit na akci, staré známé mimoňe, Churchilla a mnohem víc.Ve dvojici upoutávek jsme mohli zahlédnout:
-           Velice šťastného W. Churchila
-           Tajnou zbraň Britů – Dalek v plné polní
-           Vědce, který ho vytvořil  - 98 % diváku mu to ale nezbaštilo (2 % - diváci přepínající mezi programy a náhodou narazili na tuto upoutávku)
-           Doktora mlátícího každého na potkání  - k zemi jde také vědec, bohužel Daleka neskolí ani extra kovový klíč (ti co si myslely, že Doktor používá  ,,KNSAT“ - Kladivo na Sontarany a Tardis , mají smůlu)
-           Bezvadný plakát s Dalekem  – ,,K Vítězství“
-           Letku britských pilotů bojujících na orbitu Země proti Dalekské Lodi – wau
-           Doktora na lodi Daleků , kteří mu ukazují svůj trumf – ne,  dvě srdcové Esa to vážně nebudou
 
Podrobný děj dílu:
Na začátku je ukázané jak to chodí v takovém válečném kabinetu či kanceláři (učitelé zde stěží naleznete, ale sekretářky by tu měli být) a jak to tam má Winston ošéfované. Bohužel britské letouny padají jak švestky v sezoně a němci čím dal více bombardují Londýn. Je na čase vytáhnout ,,UTZNS“  - Ultra Tajnou Zbraň Na Skopčáky (pokud byste to nemohli najít je to napsané vespod té suprové figurky). Poté následuje znělka, která již nezní tak podivně jak v prvním díle ale už je hezky oposlouchaná  a má nádech tajemna.
Hned jak Doktor vyjde z Tardisu čeká na něj běžné přivítání – tři po zuby ozbrojení nejtvrdší mariňáci mířící mu přímo mezi oči svou zbraní a připravení kdykoliv vystřelit a taky někdo, kdo jim velí (je celkem jedno jestli je to partička Daleků , Judoonu , lidí nebo jiná rasa ale pokaždé má stejný počet).Naštěstí jím velí Churchill,  takže nechce Doktora zabit, ale chce jen klíč od Tardis a Amy (možná), mimochodem je skvěle oblečená (známka 1-) ,předešlé - policejní oblek (1*) , pyžamo (2) . Nejenom, že Winston zjistí, že má Doktor novou tvář ale, že dorazil o měsíc později. Také si všimněte slečny Lillian Breenové, která v tomto díle má svůj mikro příběh (to jen pro fandy filmu Pearl Harbor).Po povzbuzení L.B. chce Churchill konečně něco ukázat Doktorovi a přitom bafá doutníky rychleji než fabrika (dokonce i ve výtahu).
Na střeše jim představí profu Edwina Bracewella ( v překladu Eda Dobrérovnátko), vedoucího projektu Titáni (né plecháči , ty máte na autech).  ,,UTZNS“ je připraveno na názornou ukázku, protože jsou na obloze německé bombardéry. V této scéně je hezky zobrazen vybombardovaný Londýn a válečnou atmosféru let minulých ještě vylepšuje hláška ,,Tohle je…..historie“.Pak už dlouho Doktorův úsměv neuvidíte, né že by bryskní sestřelení němců bylo špatné, ale jde z něj cítit nějaká čertovina (prostě průser jak dělo). Kdyby se Doktor nedržel žebříku tak by určitě spadl, protože ,,UTZNS“  je Dalek a ještě k tomu oblečený jak voják. Zkouší ukecat Doktora, že pracuje pro Brity (přitom za zády schovává prošlé vízum) třeba tím že zařve na celý Londýn, že chce vyhrát válku (ale pozapomene se zmínit kterou).
Doktor se začne hádat s Churchillem, že to jsou mimoňi a ještě k tomu s nepřátelskými úmysly (načež mu Winston ukáže jaký má bordel na stole). Zase si všimněte, že Doktor se svými třemi ne nemá nejmenší šanci proti jednomu Winstonovému ano. ,,Titány“ vytvořil profesor, ať si říká Doktor, co chce. A chce jich postavit tisíce. Doktor už nemá sil a povídá Amy ať Winstonovi řekne jací Daleci jsou.V tomhle okamžiku nám přichází I. záhada tohoto dílu – Amy nemá tušení, kdo jsou Daleci zač a že by zrovna byla na dovolené to říct taky nemůže (prošlé vízum Daleka nepovažuji za záhadu, protože ve Velké Británii neměly ani svou Ambasádu).
Doktor chce vědět co Daleci chystají a tak se jich Amy jde zeptat.Jenže na Daleka nezabírá ani to, že se Amy líbí vojáci.Doktora to začne tak štvát, že vytáhne doutník z huby Churchillovi a začne do něj hustit že jsou to jeho odvěcí nepřátelé ale Winston na něj akorát čučí, jak tele co právě vyšlo z …. .Tak se rozhodne Daleky pořádně nakrknout.
Na otázky typu kterou válku chcete vyhrát (nebo proč máte prošlé vízum) Dalek odpovídá jenom - nerozumím  (.. neumět po česky).Pokus vymlátit mu to z hlavy taky nepomáhá tak ho zkusí nakopnout až se mu  konečně rozsvítí .A pošle vzkaz ,, Já jsem Doktor a vy jste Dalekové“ zvědavému Dalekovy ukrytému v lodi za měsícem, aby mohl aktivovat ,,cosi“.Britští Daleci si stihnou ještě picnout dva kolemjdoucí vojáky, ustřelit ruku profesorovi a teleportovat se do lodi, kde mezitím zažíná fáze dvě větou ,, Začíná to“ (kterou jinou větou by to asi mělo začít že).Doktor naskočí do Tardis, protože ho taky zajímá 2.fáze ale bez Amy (chce ji zřejmě  ušetřit  té nudy) a vzhůru na Dalekský mejdan (zdá se, že už je se jen čeká na DJe).
Ale Doktor (na večírku) pohoří s otázkou, zda by nedostal šálek čaje a proto si vytáhne aspoň sušenku, kterou zastraší partičku (místních vyhazovačů) Daleků + přihodí větu ,,Tardis buch buch Dalekové bum !“.Jenže večírek se pokazí, protože Doktor Daleky naštve tím, že o nich tvrdí, jak jsou nečistí (používají speciální myčky).
A jelikož nemohou zničit Zemi ze svým vrakem, tak aspoň rozsvítí v Londýně všem světla,  (ty brďo to bude účet za elektriku) aby je mohli němci krásně zbombardovat (Londýn na stříbrném podnose – Bon Apetit).Amy mezitím v kabinetě vymýšlí svůj úžasný plán, jak zastavit Daleky pomocí jejich ,, Daru“.A na lodi to začíná pěkně vřít. Doktor se je znovu snaží zastrašit sušenkou ale marně. Daleci se chystají odejít (na jinou párty). Akorát se dokončila 2. fáze….
 
Druhou Polovinu a Závěr bohužel nenapíšu, protože byste přišli o to nejlepší:
-           Co vytvořili Daleci ??
-           Jak chtějí zničit Zemi ??
-           Jaký Plán má Amy ??
-           Které další perly ze sebe vypustí Doktor ??
-           Dojde i na Bitvu na orbitě ??
-           Kdo vyhraje ??
-           Podaří se utéct Doktorovi ??
-           Zachrání společně s Amy Zemi ??
-           Přežijí Daleci ??
 
Plusy:
-           Hláškující, mlátící a akčnější Doktor
-           Dobře oblečená Amy hraje o sto šest
-           Britská letka Danny Boys
-           Daleci
-           Nová záhada
-           Winston Churchill
-           Atmosféra 2. světové války
-           Hvězdná bitka
 
Mínusy: 
-           Přes všechno málo akce v první pulce
-           Nikde nejde vidět 9. Doktor nebo aspoň Torchwood
-           Málo prostoru pro příběh slečny Breen a profesora
-           Neukazal se ani kapitán Jack Harkness
-           Chybí taktéž scény s Danny Boys
-           Doktor moc nepoužívá šroubovák
 
Celkové vyhodnocení:
Třetí díl se mi moc líbil. A to hlavně Doktor s Amy a taky závěrečná bitva na orbitě.Dokonce sem si myslel, že už s Daleky nejde nic vymyslet ale lze.

Takže tento díl hodnotím:  8.5 z 10 

Příště se můžete těšit na Plačící Anděly, River Strong a mnohé další.
18.04.2010 19:05:36
Tardis
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Comiing soon
Download
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky (Maťo)
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky(Maťo)
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky(Maťo)
Copyright © 2008-2009 Maťo
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one