Kto podľa vás zabil Doctora v obleku astroanuta?

Adric (6722 | 20%)
River (6801 | 20%)
Rory (6706 | 20%)
Amy (6856 | 20%)
Doktor (6797 | 20%)

Chcete ešte SK titulky na klasického Doktora

Netreba (13570 | 33%)
Áno (13560 | 33%)
Možno neskôr (14077 | 34%)

1. ročník SkalConu, našeho malého stretnutia adminov +- nejaký hosti

1. ročník SkalConu, našeho malého stretnutia adminov +- nejaký hosti - obrázek

1. ročník SkalConu, našeho malého stretnutia adminov +- nejaký hosti - obrázek

Odohrá sa to na planéte Étilaks, kde sa stretne 10 a 11 Doktor. Tam vznikne prvý fanušikovský minifilm, nízkorozpočtový o Doktorovi pod menom našej stránky. Bde sa to točiť v Stredu a Štvrtok a samozrejme nejaké to zostrihanie a úpravy potrvajú takže hádam nabudúcu Nedeľu to tu bude. Titulky pokračujú ako cez normálny týždeň, a tu máte článok od skoro našej skvelej Namuras o tom ako začať pozerať Klasické časti Doktora.Ako objaviť klasického Doktora v troch ľahkých krokoch (autorka: Charlie Jane Andersová, preklad: namuras)
Krok prvý: Objavte Ace, proto-Rose.

Posledných pár rokov, čo sa vysielal v osemdesiatych rokoch Doctor Who, začali scenáristi experimentovať s často nudným vzťahom medzi Doktorom a jeho zlatou spoločníčkou. Predstavili Ace, rebelujúcu tínedžerku s láskou k výbušninám. Spočiatku bol vzťah Doktora a Ace len o štopku štipľavejší ako tradičné párovanie Doktor/kamarát, ale v pribehu času sa z neho stalo oveľa viac. Doktor začal dávať Ace sériu testov a nútil ju konfrontovať svoj strach. Ona na oplátku začala spochybňovať Doktorove ciele a metódy viac, ako ktorákoľvek spoločníčka pred ňou. Vzťah medzi Doktorom a Ace ponúkol inšpiráciu pre niektoré uplatnenejšie spoločníčky dneška, ako Rose.

Krok druhý: Ochutnajte Bakerovu éru.

A áno, "Bakerovou érou" myslím Toma Bakera. Ani najhoršiemu nepriateľovi by som neželala utrpenie pozerania pokusov Colina Bakera o stvárnenie Doktora v raných osemdesiatych rokoch. Tom Baker hral Doktora od 1974 do 1981 a jeho maniacké (a občas hrozivé) stvárnenie sa v Anglicku zažilo a získalo si početné americké publikum. Jeho hranie sa po pár rokoch zdegenerovalo, ale spočiatku bol najvyhranejší, najsmiešnejší a najnepredvídateľnejší z Doktorov.

Bola som prekvapená, keď mi Julie Gardnerová (výkonná producentka nového Doktora) pri rozhovore povedala, že jej šéf produkcie, Rusell T Davies, dal pred obnovením seriálu zoznam epizód klasického Doktora, ktoré si mala pozrieť. Celý zoznam sa skladal z Toma Bakera: "Pyramids Of Mars", Talons Of Weng-Chiang" a "City Of Death".

Najlepšie bakerovky zostávajú čerstvé vďaka improvizácii. Tom Baker neprestajne improvizoval svoje výstupy a udržiaval ostatných hercov v napätí. A jeho Doktor je taktiež najimprovizačnejšie napísaný. Vždy ho zaženú do kúta a musí si preblafovať cestu von, vymýšľať nové plány za chodu a stavať nové vynálezy z odpadkov. Sú tu epizódy, ktoré aj napriek slabým špeciálnym efektom a pod. držia úroveň:

- "Ark In Space". Doktor je mimo svoju ligu od chvíle, kedy je uväznený v miestnosti bez vzduchu s vypnutou podporou života do chvíle, kedy čelí armáde obrích chrobákov kráčajúcich vesmírom, ktorých nemá ako zastaviť.

- "Pyramids Of Mars". Ďalšia časť, v ktorej je Doktor od začiatku do konca mimo ligy a proti presile a neprestáva vymýšľať chytré plány, ktoré hrozne zlyhávajú. Medzihra medzi Sarah Jane a Doktorom nie je nikdy lepšia ako v tejto epizóde - čiastočne preto, lebo režisérka tohto dielu vzala časť Doktorovho dialógu a dala ho Sarah Jane. Takže miesto toho, aby Doktor všetko Sarah Jane vysvetľoval, na to prichádza sama.

- "Robots Of Death". Vtipná zvrat: roboti chodia vraždiť ľudí, ale nie paľbou z laserov alebo použitím nanitov - ale tým, že ich udusia k smrti ich mocnými robotími rukami. Je to prekvapujúco hrozivý príbeh od scenáristu Blake's 7, Chrisa Bouchera a skúma pár vážnych otázok o závislosti ľudí na technológii. Spoločnosť v "Robotoch" nedokáže fungovať bez robotickej pomoci, ale ľudia sa tajne (alebo nie tak veľmi tajne) robotov boja. V "Robotoch" sa tiež objaví Leela, nožom vyzbrojená žena z džungle, ktorá pár rokov cestovala s Doktorom a na všetko reagovala smrteľnou silou.

- "City of Death". Túto časť odpočúcam s váhaním, pretože začína dosť pomaly - štáb zariadil nakrúcanie v Paríži a oslavoval to hromadou záberov Doktora, ktorý sa prechádza po meste. Ale keď sa to rozbehne, scenáre napísané väčšinou Douglasom Adamsom sú neodolateľne veľavravné a chytré. Nehovoriac o cameo vystúpení Johna Cleesa z Monty Pythonov.

Krok tretí: Pozrite si iné klasiky.

Som si pomerne istá, že ak chce nasledovali prvé dva kroky, už ste fanúšikom klasického seriálu. V tom bode by ste mali byť otvorení ochutnávaniu kope iných príbehov zo seriálu. Riaďte sa týmito pravidlami:

1) Nepozerajte žiadne príbehy dlhšie ako štyri epizódy. (Alebo ktoré majú 90 minút.) Hoci sa nájde pár výnimiek, čím je príbeh Doktora dlhší, tým viac je v ňom vaty. Aj štvor-epizódne časti majú tretí diel, v ktorom je Doktor 20 minút v base, alebo ho zajmú a on párkrát ujde. Producenti seriálu pravidelne naťahovali príbehy na dlhšie, ako si zaslúžili, aby ušetrili peniaze za plac a kostýmy. Medzi výnimky patria "Dalek Invasion Of Earth", "Doctor Who And The Silurians" a "Inferno".

2) Nepribližujte sa k čiernobielym príbehom z 60. rokov, kým nie ste stopercentne nakazení. V týchto rokoch je pár jednoznačných klenotov, ale dobrodružstvá prvých dvoch Doktorov nenabrali s vekom na kráse. Nielen kvôli starej čierno-bielej atmosfére, ale tiež preto, lebo sa natáčali doslova epizóda za týždeň s pár placmi a väčšina častí má divadelnú atmosféru. V podstate sú to divadlá nahrané na filme.

3) Skúste robiť medzi epizódami pauzy. To som mala spomenúť skôr. Keď som zamladi žila v Anglicku, mali sme medzi 25-minútovými časťami celý týždeň a tie trápne "napínavé zakončenia" boli ohromujúce. Veľa dielov budí dojem uťahanosti, ak ich pozeráte naraz, ale sú napínavé a super-rýchle, keď ich pozeráte jednu epizódu za čas.
28.10.2008 16:02:15
Tardis
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Comiing soon
Download
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky (Maťo)
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky(Maťo)
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky(Maťo)
Copyright © 2008-2009 Maťo
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one