Kto podľa vás zabil Doctora v obleku astroanuta?

Adric (6722 | 20%)
River (6802 | 20%)
Rory (6706 | 20%)
Amy (6856 | 20%)
Doktor (6797 | 20%)

Chcete ešte SK titulky na klasického Doktora

Netreba (13571 | 33%)
Áno (13561 | 33%)
Možno neskôr (14077 | 34%)
4.-6. Séria. 21 příběhů rozdělených na 119 částí
030 Power Od Daleks (Sila Dalekov) - obrázek

030 Power Od Daleks (Sila Dalekov) - obrázek

Tardis prinesie nového Doctora, Polly a Bena na pozemskú kolóniu na planéte Vulcan.Doktor je svedkom vraždy a vyšetruje telo a nájde odznak, ktorý mu dá neobmedzený vstup do kolónie. Mŕtvy bol poslaný kráľovnou rišiť zoskupovanie rebelov. Vedec menom Lesterson nájde zhavarovanú loď obsahujúcu nečinných Dalekov a rozhodne sa ich znovu aktivovať. Aj napriek Doktorovým varovanima tak spravý.. MEdzitím aj rastie sila rebelov a tak sa stretnú proti sebe tri strany.Tato epizóda nebola zachovaná verejno-právnou televíziou BBC.
031 The Highlanders (Horali) - obrázek

031 The Highlanders (Horali) - obrázek

Cestovatelia pristanú v Škótsku tesne po dôsledkoch vojny v Cullodene. A sú uveznení Britskými vojakmi. Tu zachránia mladého vojaka Jamieho McCrimmona kotrý sa neskôr vydá s nimi do TARDIS.Tato epizóda nebola zachovaná verejno-právnou televíziou BBC.
032 The Underwater Menace (Podvodná Hrozba) - obrázek

032 The Underwater Menace (Podvodná Hrozba) - obrázek

Tardis pristane na vyhasnutý sopečný ostrov. Cestovateľia sú unesený a vziaty do hlbín Zeme do skrytej civilizácie- mesta Atlantis. Atlantíďaňia uznávajú božstvo menom Amdo a používajú rybích ľudí mužov a ženy aby mohli dýchať pod morom. Cestovateľia stretnú dvoch stroskotancov Sean a Jacka ktorí chcú zachrániť rybích ľudí, pretože Atlantíďania im vyoperuvajú žiabre.Tato epizóda nebola zachovaná verejno-právnou televíziou BBC.
033 The Moonbase (Mesačná základňa) - obrázek

033 The Moonbase (Mesačná základňa) - obrázek

Tardis prichádza na mesiac roku 2070, kde je meteoroligická stanica pod velením muža menom Hobson ktorý je v zovretí morovej epidémie. Doktor zistí že za epidémiu môžu Cybermani, Rozhodnú sa zničiť všetkých Cybermanov na mesiaci pomocou chemickej zbrane. Príde aj druhá vlna avšak Hobsom dokáže otočiť gravitáciu a pošle loď späť do vesmíru. Avšak všetkému nie je koniec.Tato epizóda nebola zachovaná verejno-právnou televíziou BBC.
034 The Macra terror (Teror Macry) - obrázek

034 The Macra terror (Teror Macry) - obrázek

Doktor pristane v ľudskej kolónii kde to vyzerá ako šťastné miesto kde sú aj prazdninové kempy, v skutočnosti však sú infiltorvaný a zotročený rasou zvláštnych Krabých kreatúr pod názvom Macra. Benovi sa však podarí zistiť že Macrovia sú ovladateľní.Tato epizóda nebola zachovaná verejno-právnou televíziou BBC.
035 The Faceless ones (Niekto anonymný) - obrázek

035 The Faceless ones (Niekto anonymný) - obrázek

Tardis pristane na zemi roku 1966 na letiksu Gatwick. Polly je svedkom vraždy blízko hangáru a chytená páchateľom. Ben je takisto v pasci. Doktor a Jamie sa snažia upozorniť lietadlového komandanta. Zistia že veľa ďalších mladých ľudí je taktiež uveznených. Doktor je vhytený v miestnosi s ľadovým plynom. Neskôr sa zistí že všeko ma nasvedomí cestovak Chameleons Tour.Tato epizóda nebola zachovaná verejno-právnou televíziou BBC.
036 The Evil of the Daleks (Zlo Dalekov) - obrázek

036 The Evil of the Daleks (Zlo Dalekov) - obrázek

Tardis je ukradnutá dílerom starožitností Edwardom Waterfieldom, ktorí dostal Doktora a Jamie do pasce. Sú transportovaní späť do Waterfieldu roku 1867 kde je jeho dcéra Victoria unesená Dalekmi. Doktor ju zachráni avšak Edward zomire a tak Victorii nezostane nič iné len cestovať s Doktorom. Každý je však prenesený späť na Skaro kde Doktor zistí že Dlakovia chcú použiť akýsi Daleksi faktor ktorý je impulzom na zničenie a implanovanie do ľudí. Na to chce Cisársky Dalek použiť Tardis, aby mohol rozšíriť faktor po celom čase a vesmíre.Tato epizóda nebola zachovaná verejno-právnou televíziou BBC.
037 - obrázek

037 - obrázek

Na začiatku vidíme Doktora ako oboznamuje Zoe s Tardis. Tá súhlasí, že sa k nim pridá. Jamie upozorňuje Doktora, že by to na prvú výpravu s novou spoločníčkou chcelo ,,hladký let“. V zápety sa objavujú na Bohom zabudnutej planéte Telos. Tu stretávajú skupinku ľudí poväčšine archeológov. Zisťujú, že hľadajú stratené mesto Cybermanov. Bol to bájny vyspelý národ, ktorý vyhynul za neobjasnených okolností. Pán času cíti blížiace sa dobrodružstvo a tak sa pridáva k skupinke. Nie všetci sú však s toho nadšený. Hlavne nie ľudia, ktorý vložili mnoho peňazí do projektu a majú vlastný plán ako vynaložiť so znovu nájdenými Cybermanmi.
038 The Abominable snowmen (Ohavný snežní muž) - obrázek

038 The Abominable snowmen (Ohavný snežní muž) - obrázek

Tardis prichádza do Tibetu roku 1935 a doktor sa vidá do kláštora kde má nájstť tajomný zvon ktorý v predchádzajúcej časti sľúbil strážiť. Tam stretne Angličana ktorý je na expedícia vystopovať snežného muža-Yetiho.Tato epizóda nebola zachovaná verejno-právnou televíziou BBC.
039 The Ice Warriors (Ľadový bojovníci) - obrázek

039 The Ice Warriors (Ľadový bojovníci) - obrázek

Tardis prichádza na zem v čase doby ľadovej a cestovateľia sa vydajú do základne pod velením Clenta. Proti ním stoja veľké humanoidné stvorenia-Ľadový Bojovníci. Ľadový bojovníci neskôr prídu tiež na základňe a rozhodnú sa pomôcť ľuďom proti zlým marťanom ktorý kedysi napadli Zem a chystajú sa znovu.Tato epizóda nebola zachovaná verejno-právnou televíziou BBC.
TARDIS přistane na pobřeží Austrálie v blízké budoucnosti. Při obchůzce pláže se několik
neznámých mužů pokusí Doctora zabít. Naštěstí je zachrání agentka Astrid Ferrier, která je odvede
za jejím šéfem Gilesem Kentem. Ten Doctorovy vysvětlí, že důvod proč se ho pokusili zabít je podobnost s Ramonem
Salamandrem, vědcem a politikem jenž zjistil jak ukládat a používat solární energii, ovšem někteří
lidé (včetně Kenta) si myslí, že je to jen krok k tomu, aby se stal Diktátorem. Kent v Doctorovy tedy uvidí
způsob jak se Salamadera zbavit. Ten však váhá na jakou stranu se má připojit...

Zajímavost: Patrick Troughton si v téhle epizodě zahrál dvojroli, krom Doctora si zahrál i Ramóna Salamandera.
041 The Web of Fear (Sieť strachu) - obrázek

041 The Web of Fear (Sieť strachu) - obrázek

Tardis doletí do Londýna na podzemný vlakový systém, ktorý bol však prevzatý sieťami veľmi inteligentným robotom Yetim. Cestovateľia zistia že skaza sa stala keď Professor Traves, nešťastnou náhodou znovureaktivoval Yetiho. Traves ešte kedysi stretli pred rokmi v Himalájach. V tejto časti sa prvýkrát stretneme s plukovníkom Lethbridge-Stewartom ktorý im pomôže poraziť Yetiho. Tato epizóda nebola zachovaná verejno-právnou televíziou BBC.
042 The Fury from the Deep (Zúrivosť z hlbín) - obrázek

042 The Fury from the Deep (Zúrivosť z hlbín) - obrázek

Tardis pristane na povrchu mora, kúsok od východného pobrežia Anglicka.Cestovatelia sú unesený tajnou strážou a vziatí do tajnej oblasti ropnej rafinérie. Medzi tím sa plynovými trubkami blíži smrteľné nebezpečí.
Zajímavost: V této epizodě Doctor poprvé použije Sonic Srewdriver
043 The Wheel in space (Koleso vo vesmíre) - obrázek

043 The Wheel in space (Koleso vo vesmíre) - obrázek

Poté co se Doctor s Jamiem rozloučí s Victorií vydávají se na další výpravu. Tentokrát je TARDIS zanese na
opuštěnou loď kdesi ve vesmíru. Záhy jim však začne docházet kyslík a oba se proberou na ošetřovně na stanici jménem Kolo.
Obyvatelé stanice se chystají loď zničit laserem, ovšem Jamiemu se podaří zbraň zneškodnit. naneštěstí v tu chvíli se ke stanici
blíží roj metoritů. Na opuštěné lodi se mezitím probouzejí dva Cybermeni...

Zajímavost: v jedné z verzí scénáře se v této uvažovalo o střetu Daleků se Cybermeny.
044 The Dominators (Vládcovia) - obrázek

044 The Dominators (Vládcovia) - obrázek

TARDIS sa zmaterializuje na planéte Dulkis pod velením dvoch votrelcov Raga a jeho poddaného Toba ktorý pristály na planéte vo versmírnej lodi. Tí si zotročili ľudí na planéte a využívajú ich ako otrokov na vytváranie rakiet ktoré chcú neskôr odpáliť do roztaveného jadra planéty. Tím chcú dosiahnuť akúsi atomovú kapsulu ktorá dôsledkom erupcie sa zmení na radioaktívny masu - palivo pre ich vesmírnu loď. Táto epizóda nebola zachovaná verejno-právnou televíziou BBC.
045 The Mind Robber (Zlodej myšlienok) - obrázek

045 The Mind Robber (Zlodej myšlienok) - obrázek

Doktor spolu so Jamiem a Zoe utekajú s vulkanickej plánety. Sú však donútení použiť krízové tlačítko ktoré ich síce dostane preč z planéty, avšak dostane ich za vesmír čiže nikde. Jamiemu aj Zoe sa začnú zdať ústrižky z ich rodnej Zeme a rozhodnú sa výjsť von kde ich však chytí banda robotov. Doktor ich samozrejme zachráni a utečú v TARDISe na inú planétu. Tam ich čaká nemilé prekvapenie, zistia že sú na planéte kde sa fantázia stáva realitou. Stretnú také mená ako je Cyrano de Bergerac, D'Artagnan, Guliver, pirát Čierna Brada a mnoho ďalších.
046 The Invasion (Invázia) - obrázek

046 The Invasion (Invázia) - obrázek

Naši cestovateľia prídu na Zem- Anglicko roku 1970 a stretnú dievča menom Isobel ktorej strýko počítačový vedec Proffesor Warkins je už dlhšie nezvestný. Doktor prisľúbi moc pri hľadaní. Začne na mieste kde bol naposledy, vo svojej práci International Electromatics. Jeho prvým podozrivým je manažér Tobias Vaughn ktorý ako sa zistí je spolčený s Kybermanmi na pláne podmaniť si Zem. Prvý krát sa tu stretneme aj s Seržantom Bentonom ktorý je pod velením Lethbrdga-Stewarta.
047 The Krotons (Krotóni) - obrázek

047 The Krotons (Krotóni) - obrázek

TARDIS dorazí na nepomenovanú plánetu Gondov, ktorí sú pod otroctvom votrelcov Krotonov. Krotoni existujú v kryštalickej forme a čakajú na možnosť kedý budu absorbujú psychickú energiu. Dvaja Gondovia sa vidajú do  Krotonskej lode pod zámienkou že im chcú pomôcť avšak v skutočnosti chcú vyčerapť ich psychickú energiu. Doktor s pomocou Gondského vedca Betu zistí že tellurium je schopné ich zabiť a rozhodne sa to spraviť. Táto epizóda nebola zachovaná verejno-právnou televíziou BBC.
048 The Seeds of Death (Semienka smrti) - obrázek

048 The Seeds of Death (Semienka smrti) - obrázek

TARDIS zablúdi do súkromného múzea s tematikou ľudského dobývania vesmíru. Posádka sa tam zoznámi s Profesorom Eldredom. Z Doktorom si okamžite padnú do oka. Obaja totiž vedia o tematike múzea dostatočne množstvo informácií, ktoré by im na rozhovor pri čajíku vydržalo cele hodiny. Profesor je posledný vyznávač „starého“ spôsobu cestovania do vesmíru a to pomocou rakiet. Ostatný pozemšťania podľahli ošiaľu s názvom T-Mat. Je to vlastne bezbolestná transformácia z miesta na miesto.
049 The Space Pirates (Vesmírny piráti) - obrázek

049 The Space Pirates (Vesmírny piráti) - obrázek

TARDIS sa zmaterializuje na zemi niekde v budúcnosti tesne pred útokom vesmírnych pirátov. Naši cestovatelia uväznú niekde pri pirátoch a začujú hádku medzi Generál Hermackov a Major Warneom ktorý sú vlastne jeden z pirátov a jeden z vesmírnych jednotiek. Líder vesmírnych jednotiek menom Caven ma skrytú základňu na planéte Ta. Táto epizóda nebola zachovaná verejno-právnou televíziou BBC.
050 The War Games (Vojnové hry) - obrázek

050 The War Games (Vojnové hry) - obrázek

Zprvu se zdá, že TARDIS přistála v období 1. světové války. Ve skutečnosti jsou však na jiné
 planetě protkané časovými bublinami do různých válečných období Země. Za všechno můžou (blíže
 nepojmenovaná) mimozemská rasa s pomocí uprchlého Pána času, kteří tak chtějí vytvořit
nejlepší armádu pro dobytí Galaxie. Doctorovi se nakonec podaří za pomoci jednolivých válečníků
 mimozemšťany zastavit, ovšem poslat válečníky zpět na Zemi je těžký úkol i pro samotného
 Doctora. Učiní proto zoufalý krok. Pro pomoc musí zavolat samotné Pány Času...
 
Zajímavost: V této epizodě poprvé zazní jméno Doctorovy rasy - Time Lords (Páni Času)
     Poprvé se vypravíme na Gallifrey
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Comiing soon
Download
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky (Maťo)
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky(Maťo)
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky(Maťo)
Copyright © 2008-2009 Maťo
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one