Kto podľa vás zabil Doctora v obleku astroanuta?

Adric (6722 | 20%)
River (6802 | 20%)
Rory (6706 | 20%)
Amy (6856 | 20%)
Doktor (6797 | 20%)

Chcete ešte SK titulky na klasického Doktora

Netreba (13571 | 33%)
Áno (13561 | 33%)
Možno neskôr (14077 | 34%)
1.-4. séria. 29 epizód rozdelených na 134 miniepizód.
001 An Unrealthy child(Tajomné dieťa) - obrázek

001 An Unrealthy child(Tajomné dieťa) - obrázek

Číslo příběhu....001
Počet částí........004
Susan Foremanová je veľmi nadané 15-ročné dievča až pri tom dvoch svojich učiteľov Pani Wrightovú a Pána Chestertona privádza do rozpakov pretože vie toho viac ako by mala vedieť a veľa si aj vymýšľa. Tí sa ju rozhodnú sledovať keď zistia že na adresa na ktorej ma bydlisko nie je nič len staré smetisko. A práve tam sa začína Tardisománia. Pozrieť diel si môžte tu An Unrealthy Child
002 1/7 The Daleks (Dalekovia) - obrázek

002 1/7 The Daleks (Dalekovia) - obrázek

Číslo příběhu....002
Počet částí........007
Tardis doletí na neznáme miesto. Pani Wrightová objaví skamenené zviera ktoré nikdy predtým nevidela takže nie sú na zemi. Všade je všetko z kameňov a nikde nikto nie je. Nájdu však mesto do ktorého sa však neodvážia ísť. Všetkým je akosi zle bolí ich hlava a podobne. Keď budu chcieť odletieť zistia že potrebujú náhradné olovo pretože sa niečo pokazilo. Vydajú sa teda do mesta.Pozrieť diel si môžte tu  The Daleks
003 1/2 The Edge of destruciton (Na pokraji deštrukcie) - obrázek

003 1/2 The Edge of destruciton (Na pokraji deštrukcie) - obrázek

Číslo příběhu....003
Počet částí........002
V Tardise sa deje čoro moro. Všetci sa správaju trocha čudne. Doktor je zranený a takisto aj Susan. Dvere do vonku sú otvorené avšak keď k nim Ian dojde zavrú sa a toto sa stále opakuje. Keď bude chcieť Susan prekontrolovať ovládací panel upadne do bezvedomia a neskôr zaútočí na Chestertona. Pozrieť diel si môžte tu Pozrieť diel si môžte tu The Edge of Destruction
004 Marco Polo (Marco Polo) - obrázek

004 Marco Polo (Marco Polo) - obrázek

Číslo příběhu....004
Počet částí........007 (nezachovalé části: 1-7)
Doktor príde do centrálnej Ázie roku 1289 a stretne sa s najväčším preskúmavateľom Marcom Polom. Naši hrdinovia budú aj v Pekingu v Imperiálnom paláci a bude na nich čakať Mongolský vrah.
Pozrieť diel si môžte tu Marco Polo
005 The Keys of Marinus (Kľúč Marinov) - obrázek

005 The Keys of Marinus (Kľúč Marinov) - obrázek

Číslo příběhu....005
Počet částí........006
Tardis priletí na planétu Marinus. Yartek a jeho Voordovi bojovníci chcú získať akýsi stroj nazývaný "Svedomie Marinusov" na zákerné plány. Musia však získať kľúč k nemu. A tak sa naši hrdinovia stanu obetami tohto plánu. Pozrieť diel si môžte tu The Keys of Marinus
006 The Aztecs (Aztékovia) - obrázek

006 The Aztecs (Aztékovia) - obrázek

Číslo příběhu....006
Počet částí........004
V tetjo časti navštívi Doktor starých kamošov Aztékov. Barbara si dá náramok po ktorej si budú všetci obyvatelia myslieť že je reinkarnovaný najvyšší kňaz Yenaxa. Medzitým však z Iana spravia vojaka donútia ho priviesť na obetu. Najvyšší kňaz obety však nie je moc priateľský. Pozrieť diel si môžte tu The Aztecs
008 The Sensorites - obrázek

008 The Sensorites - obrázek

Číslo příběhu....007
Počet částí........007
Tardis dorazí na palubu lode, ktorá je na obežnej ráhe okolo planéty nazývanej Citová-Sféra. Mimozemšťania Sensoritovia nastavili pascu ľudskej posádke Kapitánovi Maitlandovi, Carolovi a Johnovi a tí sú paralyzovaní. Dokiaľ Doktor vyšetruje, jeden so Sensoritov ukradne zamykací mechanizmus z Tardis kvôo tomu tu budu musieť naši hrdinovia trochu pobudnúť.
Pozrieť diel si môžte tu  The Sensorites
008 The Reign of Terror - obrázek

008 The Reign of Terror - obrázek

Číslo příběhu....008
Počet částí........006 (zachovalé části: 1-3, 6)
Tardis pristála neďaleko od Paríže roku 1794- bol to jeden z najhorších porevolučných rokoch Francúzskej revolúcie v 1789. Naši hrdinovia zachránia väzňov pred gilotínov. Taktiež sa tu objaví Anglický agent James Stirling pod krycím menom Lemaitre.
 Pozrieť rekonštrukcie môžte Tu 
The Reign of terror
009 Planet of Giants (Planéta Obrov) - obrázek

009 Planet of Giants (Planéta Obrov) - obrázek

Číslo příběhu....009
Počet částí........003
V tejto časti sa naši hrdinovia ocitnú na planéte kde spadne ich ego pretože všetko na nej bude veľké. Stretnú sa tu s biznismenom Foresterom ktoý ich bude sprevádzať. Ten vlastní takú prirodovedné múzeum z hmyzom. To sa vymkne spod kontroly.
010 The Dalek Invasion of Earth (Dálekská invázia na Zem) - obrázek

010 The Dalek Invasion of Earth (Dálekská invázia na Zem) - obrázek

Číslo příběhu....010
Počet částí........006

Doctor informuje svoje osadenstvo, že práve pristali na Zemi a s najväčšou pravdepodobnosťou i v Londýne. Nie je si však istý v akom obdoby. Všetci spontánne i natešene, že sú doma navrhli to zistiť priamo vonku. Zozačiatku sa im to tam zdá ako zlaté 6O. roky 20. storočia. Doctor však nie je presvedčení a pravdivosti tohto výroku a tak všetkých informuje o tom aby sa započúvali. A vtedy si všetci všimnú, že všade naokolo je ticho. Susan sa rozhodne preskúmať blízke okolie.
Pri tejto činnosti si vývrtne členok a zasipe Tardis kusami trámov. Doctor s Ianom sa preto vídavajú do blízkej továrne na prieskum a možno i vyhľadať pomoc.
011 The Rescue (Záchrana) - obrázek

011 The Rescue (Záchrana) - obrázek

Číslo příběhu....011
Počet částí........002

Prichádzame na planétu Dido v neskoršom 25. storočí kde objavia havarovanú loď.
Sú v nej dvaja okupanti- paralyzovaní muž menom Bennett a mladé dievča Vicky. Obaja
čelia neznámej príšere nazývanej Konquilion. Všetko však nie je ako sa zdá pretože
Konqulioni boli kedysi priateľský ľudia.
Pozrieť časť môžte TU  [=The Rescue=]
012 The Romans (Rímania) - obrázek

012 The Romans (Rímania) - obrázek

Číslo příběhu....012
Počet částí........004
Doctor a jeho família tento krát opäť pristanú na Zemi. Ocitneme sa v antickom Ríme cez roky cisára Nera. Zobrali si tak trochu dovolenku pri cestovaní pretože zostali mesiac bývať blízko Ríma. Nakoniec sa Doctor z Vicki rozhodol navštíviť Rím a šťastnou náhodou sa dostal práve na dvor Nera. Všetci ho považujú za presláveného muzikanta Maximusa Pettuliana ktorého zabil jeden z nájomných vrahov. Ian z Barbarou sa dostanu ku otrokárom ktorý ich predajú do otroctva.
Pozrieť diel môžte TU The Romans

Zaujímavosť: Časť je spracovaná veľmi komediálne až moc na tie roky a hlavne cisár Nero je vykreslený dosť komicky. Navyše vedeli ste že kvôli Doctorovemu malému omylu Nero vypálil Rím?
013 The Web Planet (Planéta sieti) - obrázek

013 The Web Planet (Planéta sieti) - obrázek

Číslo příběhu....013
Počet částí........006

Tardis ničo pritiahlo na neznámu planétu. Doktor sa vidá s Ianom prehľadať vonok a Barbara s Vicky zostanú na lodi. Ian vonku vytiahne zlaté pero a to len tak zmizne. Takisto prídu na miesto kde je naliata kyselina a Ian si ju pomýli s vodou. Niečo ich stále sleduje a nedovolí im odísť s Tardis preč. Planéta o ktorej si myslia že je neobývana a je tam málo kyslíku sa razom zmení.

014 The Crusade (Križiacka výprava) - obrázek

014 The Crusade (Križiacka výprava) - obrázek

Číslo příběhu....014
Počet částí........004 (nezachovalé části: 1,3)
TARDIS pristáva na Zemi, tentokrát v 12ttom storočí do Palestíny, kde prebieha vojna
medzi Richardom Levím Srdcom a Saracánským vládcom Saladinom. Než sa však stihnú poriadne zorientovať kde sú, Barbara je unesená Saracénmi. Doctor, Vicky a Ian sa teda
rozhodnu vstúpiť do mesta Jaffa a požiadať kráľa Richarda o pomoc pri jej hľadaní.
Tam sa ako to tak býva, všetko ešte skomplikuje.
015 The Space Museum (Vesmírne múzeum) - obrázek

015 The Space Museum (Vesmírne múzeum) - obrázek

Číslo příběhu....015
Počet částí........004
Naša posádka prichádza na planétu Xeron na ktorej sa dejú nezvyčajné veci. Najskôr Vicki rozbije pohár ktorý sa neskôr sám poskladá a všetci štyria členovia posádky nezanechávajú za sebou stopy v piesku po ktorom kráčajú. Dostanú sa do vesmírneho múzea kde objavia okrem iného aj vystaveného mŕtveho Daleka avšak zistia že ich strážcovia múzea nevidia ba dokonca sa ani oni sami nemôžu dotknúť vystavených exponátov. Doctor zistí že v skutočnosti tam ešte nie sú pretože planéta má 2 štvrté dimenzie. Múzeum vytvorili Morokovia ktorý zničili skoro celú rasu Xeronov okrem malých detí.
Zaujímavosť: Toto je prvý a aj posledný čo môžte vidieť Doctora v Dalekskom tele.
016 The Chase (Lov) - obrázek

016 The Chase (Lov) - obrázek

Číslo příběhu....016
Počet částí........006
Našich hrdinov prenasledujú Dalekovia všade kam sa pohnú. Tardis je však len 12 minút pred Dalkmi tak na každú zastávku na planéte kde prídu majú len 12 minú a pomaly sa to zmenšuje. Preto aj navštívime planétu Zem ale aj Mechanus ktorú ovládli roboti Mechanoidy zo Zeme a čakajú na poslanie vyhnancov. Dalekovia však vytvoria robota podobného Doktorovi a ich plán začína.
Zaujímavosť: Doktor tu má v Tardis tzv. Historický televízor kde môže pozerať rôzne udalosti z históire a tak tu uvidíme Beatles či Shakespeara.
Pozrieť diel si môžte Tu An The Chase
017 The Time Medller (Časový dotieravec) - obrázek

017 The Time Medller (Časový dotieravec) - obrázek

Číslo příběhu....017
Počet částí........004
Barbara a Ian sú späť v Londýne a Doktor s Vicky zistí že nie sú v Tardis sami. A hopsaho je tam steven taylor ktorý sa tam skry pred zhorením jeho planéty. Z radosťou a s dvoma podmienkami ho zoberú zo sebou. Vystúpia z Tardis a prvé čo uvidia je vikingská maska čiže Doktor predpokladaá Anglicko 10-11 storočie. Steven však neverí že Tardis je stroj času a helmu pokladaá za nejaký druh masky k obleku nejakého decka.
018 Galaxy 4 (Galaxia 4) - obrázek

018 Galaxy 4 (Galaxia 4) - obrázek

Číslo příběhu....018
Počet částí........004 (nezachovalé části: 1-4)
Doctor, Vicki a Steven pristanú na vypriahnutej planéte kde stretnú majiteľov dvoch zrútených vesmírnych lodí, prvý sú krásny Drahvinsovia a druhý tajupný Rillsovia. Spočiatku spolunaživajú dobre kým si nevytvoria armada klonovaných ľudí a nezačnú proti sebe bojovať. Túto časť vlastne Russel T Davies vynovil v novom Doktorovi pod názvom Doctor Daughter.
019 Mission to the Unknown (Misia do neznáma) - obrázek

019 Mission to the Unknown (Misia do neznáma) - obrázek

Číslo příběhu....019
Počet částí........001 (nezachovalé části: 1)
Na planéte Kembel, bezpečnostný vesmírny agent Marc Cory vyšetruje súčasne objavenie lode Dalekov. Jeho podozrenie že Dalekovia sa dostali na ich základňu sa ukázalo dobré. Jeho dvaja spoločníci Jeff Garvey a Gordon Lowery sa obaja stali obeťami otrávených tŕňov Vargovský planín, podobý flóre na Dalekskej planéte Skaro, a nemá inú možnosť len ich zastreliť skôr ako sa sami premenia na Vargo.

zajímavosti:
- Je to jediná epizoda Doctora Who, ve které se neobjevuje jak Doktor, tak jeho společníce/i
020 The Myth Makers (Výrobcovia mýtov) - obrázek

020 The Myth Makers (Výrobcovia mýtov) - obrázek

Číslo příběhu....020
Počet částí........004 (nezachovalé části: 1-4)
Keď Tardis pristane na planinách blízko Tróje, je vítaný Achilles a zobraný do Gréckeho tábora, kde stretne Agamemnona a Odyseussa. Stevena a Vicki zajali Trojania. Doktor musí vymyslieť taktiku ako poraziť Trojanov. A práve tu sa dozvieme koho nápad bol postaviť Trojského koňa. Vicky sa na konci časti kvôli láske k Troilusovi rozhodne odísť s Tardis a na jej miesto pri záchrane Stevena príde Katarina, ktorá bol slúžkou kňažky Cassandry.
021 The Daleks Master Plan (Majstrovský plán Dalekov) - obrázek

021 The Daleks Master Plan (Majstrovský plán Dalekov) - obrázek

Číslo příběhu....021
Počet částí........012 (nezachovalé části: 1,3-4,6-9,11-12)
Posádka sa opäť objaví na planéte Kembel. Tam stretnú Bezpečnostného vesmírneho agenta Breta Vyona ktorého poslali hľadať Marca Coryho. Dalekovia majú zbraň nazvanú Time Destructor . Doktor sa ich rozhodne zastaviť a pri tom stretne opäť mnícha.

Zajímavosti:
- Epizoda navazuje na události nastíněné v 03x02 - Mission to Unknown
- Nepočítáme-li 23tí sezonu 6tého Doctora "Trial of the Time Lord" jedná se o nejdelší epizodu Doctora vůbec (pokud byste ji chtěli vidět v kuse počítejte tak 5 hodin, veskrze rekstrukcí)
- Poprvé v historii Doctora zemře společník
022 The Massacre of St. Eve (Masaker) - obrázek

022 The Massacre of St. Eve (Masaker) - obrázek

celý název epizody: Massacre of St Bartholomew's Eve
Číslo příběhu....022
Počet částí........004
(nezachovalé části: 1-4)

Doktor a Steven naďalej sami cestujú vesmírom s Tardis a pristenú v Paríži roku 1572 a doktor navštívi známeho lekára Charlesa Preslina, ktorý je skamaratný so skupinou Huguenotov sídliacou v Protestantskej kolónii. Zachdránia Anna Chapletovú a neskôr na konci čati sa zmaterializujú o 94 rokov neskôr a do Tardis nastúpi nová spoločníčka menom Dorothea Chapletová "Dodo".

Zajímavosti:
- Hartnellova postava je v této epizodě uvedena pod jménem Dr. Who jen u první a čtvrté části. Ve Druhé a třetí je uveden jako Abbot z Amboise
023 The Ark (Noemova Archa) - obrázek

023 The Ark (Noemova Archa) - obrázek

Číslo příběhu....023
Počet částí........004
Tardis pristane o 10 miliónov rokov v budúcnosti na obrovskej vesmírnej lodi ktorá vezie všetko čo živé čo zostalo na zemi, ľudí a zvieratá na 700 ročnú cestu do nového domovu planétu Refusis II. Doktor bude musieť zabezpečiť aby dva národy na tejto planéte, ľudia a Monoidi dokázali žiť v mieri.

Zajímavosti:
- Jeden ze tří kompletně zachovalých příběhů třetí řady (zbylé dva jsou je osmý
The Gunfighters a závěrečná War machines)
024 The Celestial Toymaker (Nadpozemský tvoriteľ hračiek) - obrázek

024 The Celestial Toymaker (Nadpozemský tvoriteľ hračiek) - obrázek

Číslo příběhu....024
Počet částí........004 (nezachovalé části: 1-3)
Tardis pristene na zvláštnom mieste kde stretnú človeka ktorý im zadá trilogickú hru ktorú ak nesplnia bude zle nedobre. Doktorovi sa podarí ju dokončiť vďaka tomu že napodobní hlas človeka. Táto hra ho však bude stáť veľmi veľa.

Zajímavosti:
- Návrat postavy Toymakera byl plánován v nenatočených epizodách 23tí řady
- Doktor se v jedné části příběhu stal neviditelným. Bylo to proto, že Hartnell kvůli nemoci nemohl hrát.
025 The Gunfighters (Pištolníci) - obrázek

025 The Gunfighters (Pištolníci) - obrázek

Číslo příběhu....025
Počet částí........004
Tardis dorazí do meta TombStone na Divokom Západe, kde si Doktor zraní zub na jednej z Cyrilových sladkostí, rozhodne sa teda že musí navštíviť zubára. Ten však nie je celkom v poriadku má nejaké pletky z  Clantovovou rodinou.

Zajímavosti:
- Jeden ze tří kompletně zachovalých příběhů třetí řady (zbylé dva jsou je šestý
The Ark a závěrečná War machines)
- První a jediný příběh původní série natáčený v USA
026 The Savages (Divosi) - obrázek

026 The Savages (Divosi) - obrázek

Číslo příběhu....026
Počet částí........004 (nezachovalé části: 1-4)
Tardis pristáne niekde ďaleko vo vesmíre a príde na plánetú kde sa všetko zdá byť ideálne. Avšak neskôr odhalia obrovskú pravdu o tom čo sa deje v pozadí tohto divadielka. 
027 The War machines (Vojna strojov) - obrázek

027 The War machines (Vojna strojov) - obrázek

Číslo příběhu....027
Počet částí........004

Tardis pristáne v Londýne 1966 a doktor a Dido navštívia pošu. Tam stretnú profesora Bretta ktorý im ukáže nový revolučný počítač WOTAN ktorý môže sám rozmýšľať a ľahko sa spojí s ostatnými počítačmi po celom svete.Avšak WOTAN zhypnotizuje Dodo cez telefón a pre ňu to nedopadne dobre. Na konci prídu ku Tardis noví cestovateľia Ben a Polly a oznámia doktorovi že Dodo zostáva v Londýne. Doktor ich pôvodne nechce zobrať ale Ben si spomenie že majú Dodin kľúč a tak vstúpa do Tardis pred zmaterializovaním.

Zajímavosti:
- Jeden ze tří kompletně zachovalých příběhů třetí řady (zbylé dva jsou šestý the Ark a osmý
The Gunfighters)
028 The Smugglers (Podvodníci) - obrázek

028 The Smugglers (Podvodníci) - obrázek

Číslo příběhu....028
Počet částí........004  (nezachovalé části: 1-4)
Tardis pristane v Anglickom grófstve menom Cornwall v 17. storočí. Sú tam však piráti pod vedením Kapitána Samuela Pikea a jeho sluhom Cherubom. Doktor je podvedený s Cherubom a nepravdivo zažalovaný za vraždu.
029 The Tenth Planet (Desiata planéta) - obrázek

029 The Tenth Planet (Desiata planéta) - obrázek

Číslo příběhu....028
Počet částí........004  (nezachovalá část: 4)
Tardis pristane na južnom póle v Decembri 1986 na vesmírnej stanici kde velí General Cutler. A vtedy sa to stane stanicu napadnú Kybermani, doposiaľ neznámy nepriatelia doktroi ktorý budú písať ešte dejiny. Kybermanov svet Mondas, čerpá enerfiu zo Zeme a situácia sa stane kritickou. Časť sa končí tak že Doktor dobehne do Tardis, skolapsuje a sapdne na podlahu a rovno pred svojimi kumpánmi Benom a Polly sa zmení na mladšieho muža.

Zajímavosti:
- William Hartnell opustil roli kvůli problémům se zdravím, které se projevily už během natáčení třetí série (Do role se ještě vrátil ve výroční epizodě 10x01 - Three Doctors)
- William Hartnell údajně řekl, že jediný člověk, který ho může v roli Doctora nahradit je Patrick Throughton
- Poprvé se setkáváme s regenerací (ačkoliv, zde ještě není pojmenovaná)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Sk titulky(Maťo)
Comiing soon
Comiing soon
Download
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky (Maťo)
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky(Maťo)
Comiing soon Trailer
Download
Sk Titulky(Maťo)
Copyright © 2008-2009 Maťo
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one